Болючі місячні. Як полегшити біль при менструації

Читай також нашу статтю: До чого сниться вагітність, пологи та «ці дні»

Менструація у всіх протікає по-різному. Для одних нормально займатися спортом і вести активний спосіб життя, інші в ці дні не можуть піднятися з ліжка і живуть на таблетках.

Під час місячних лікарі спостерігають до семи різних видів болю, які можуть бути:

  • тягнущими, 
  • сутичкоподібними, 
  • пекучими. 

У деяких жінок бувають спазми внизу живота, які можуть віддавати в поперек області тазу. Також може боліти груди, голова. Іноді місячні супроводжуються запамороченням, нудотою. Нерідко такий дискомфорт дуже складно терпіти. 

Чому болючі місячні. Причини виникнення болю під час менструації

Як правило, найболючіші дні — перші 2-3, коли виділення рясніші. Такі болі виникають через скорочення матки, оскільки вона виводить згустки крові назовні. Причиною болю може бути аномалія розвитку статевих органів, неправильне становище матки чи її загин. Якщо ж больовий синдром з’являється у менш активні дні циклу, або не вщухає під час усіх місячних, це вже привід пройти обстеження. Лікар допоможе розібратися з генезом болю після попереднього ряду досліджень, і іноді надалі можна буде обходитися навіть без лікарських засобів.

Як правильно називається, коли сильні болі при місячних

Болючі місячні називаються – дисменорея. При дисменореї спостерігаються сильні скорочення матки, що наростають. Вони не ритмічні, внаслідок чого відбувається кисневе голодування м’язових клітин, що, своєю чергою, призводить до больового синдрому. У відповіді за підвищені скорочення, а при дисменореї вони в 2,5 рази вищі, ніж належить — простагландини. Це біологічно активні речовини, які виробляються в нормі у всьому тілі та відповідають у людському організмі за гладку мускулатуру та за її тонус.

Статевий гормон прогестерон регулює вироблення простагландинів. Під час настання місячних рівень прогестерону знижується, це стає причиною збільшення простагландинів. Вони, своєю чергою, викликають посилене скорочення матки. Це послаблює кровотік, посилює кисневе голодування клітин та пошкодження останніх. Пошкоджені клітини провокують додаткове виділення простагландинів. З’являється замкнене коло, яке можуть перервати знеболювальні.

Болючість під час місячних із віком може з часом проходити. Так, часто місячні проходять із больовим синдромом у період статевого дозрівання. У дівчаток-підлітків найчастіше біль виникає за рахунок каскаду гормональних змін – збільшення гормону вазопресину. Його підвищення призводить до застою крові у тканинах малого тазу, підвищеної набряклості у тканинах.

Як правильно вибрати знеболювальні під час менструації

Фізіологічні болі при місячних зазвичай не приносять суттєвого дискомфорту та не впливають на звичний життєвий ритм. Але якщо хворобливі відчуття погіршують якість життя, то найкраще пройти консультацію у фахівця, особливо якщо ваші відчуття змінилися: стали сильнішими або біль став іншим. У таких випадках біль може свідчити про інфекцію або деякі гормональнозалежні захворювання: аденоміоз або міому матки.

Не варто кидатися пити таблетки жменями за перших ознак болю. Лікарі в принципі не рекомендують зловживати знеболюючими без поважної причини: прийом знеболюючих у величезній кількості може спричинити проблеми зі здоров’ям чи звикання. Важливо й те, який тип болю ви відчуваєте. При болях, що скручують, варто прийняти спазмолітики, при сильних — нурофен, німесил.

Як зменшити біль при місячних в домашніх умовах. Загальні поради

Окрім медикаментів, є інші способи зняти больовий синдром. 

  1. Наприклад, добре допомагають заняття йогою. Біль за рахунок розтяжки. Звичайно, займатися потрібно регулярно, а не в критичні дні. На користь піде загальне зміцнення організму та здоровий спосіб життя. 
  2. Дуже часто менструальні та інші види болю виникають і натомість нервового перевантаження. У цьому випадку допомагає розслаблюючий масаж, медитація або повноцінний відпочинок. Душевна гармонія також важлива.
  3. Дуже часто біль при менструації може виникати від неправильного способу життя. При недотриманні режиму сну та відпочинку правильного харчування друга фаза менструального циклу може приносити ряд неприємностей. Як дізнатись другу фазу? Ваш цикл потрібно розділити навпіл. З другої половини і починається друга фаза. Припустимо, якщо ваш менструальний цикл 28 днів, тобто на 15 день циклу необхідно приділити увагу своєму сну, столу, рухливості.
  4. Якщо ми говоримо про харчування, то варто різко обмежити вживання солоної, смаженої та копченої їжі під час другої фази – все це викликає набряклість тканин, а це також впливає на дискомфорт під час критичних днів. Проведіть експеримент і подивіться, чи така дієта впливає на ваше самопочуття.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *