Чи можна пити молоко під час вагітності

молоко під час вагітності

Раніше коров’яче молоко вважалося безцінним, найважливішим продуктом харчування. До появи адаптованих молочних сумішей їм навіть вирощували малечу. Сьогодні ми все частіше чуємо про непереносимість молока та алергії на його компоненти, тому не дивно, що у майбутніх мам виникає питання про те, чи можна вагітним пити молоко.

  • Молоко — корисний продукт для тих, хто добре його переносить. Якщо через нього порушується випорожнення або з’являється висип, від вживання цього напою краще відмовитися.
  • Є дві причини, через які людина може погано переносити цей продукт: лактазна недостатність та алергія на білок коров’ячого молока.
  • При непереносимості коров’ячого молока можна вживати кисломолочні продукти, сир та молоко інших тварин.

Читай також нашу статтю: 5 небезпечних продуктів, які всі люблять

Яке значення має для організму коров’яче молоко

Молоко – це, перш за все, джерело кальцію і фосфору, які потрібні для утворення кісток, у тому числі у малюка, що розвивається. Крім того, воно містить білок, безліч вітамінів, мікроелементів і, безумовно, є цінним та дуже поживним продуктом.

Молоко, яке продається у пакетах, відрізняється за складом від натурального. Його роблять здебільшого із сухого порошку, і цей продукт зовсім не унікальний за своєю харчовою цінністю.

Ще важливо пам’ятати, що у дорослих людей часто трапляється нестача ферменту лактази, що розщеплює молочний цукор (лактозу). Остання входить у процеси бродіння в кишечнику, і в людини починається діарея (розлад), підвищується газоутворення. У цьому випадку питання, чи можна молоко під час вагітності стає дуже актуальним.

Люди з лактазною недостатністю не переносять незбиране молоко, але можуть без проблем вживати кисломолочні продукти, тому що лактоза вже перероблена бактеріями. У продажу є безлактозне молоко, яке також дозволяє уникнути проблем зі здоров’ям.

Рідко коли зустрічається алергія на білок коров’ячого молока, яка проявляється, наприклад, висипом, що свербить на шкірі. У разі його можна замінити молоком інших тварин, наприклад, кози. Крім того, можна вживати соєве молоко, яке є рослинним продуктом.

Чи можна пити молоко під час вагітності

пити молоко під час вагітності

Жодних спеціальних заборон на його вживання під час вагітності немає. Якщо ви добре переносите та любите цей продукт, пийте його на здоров’я. Але якщо після цілісного молока у вас починається розлад, з’являється висипання або інші небажані реакції, спробуйте кисломолочні продукти, сир, вони забезпечуватимуть вас повноцінним білком і кальцієм. Останнім багатий, наприклад, кунжут та інші продукти.

Поради пити під час вагітності парне молоко потрібно слідувати з обережністю.

Дійсно, у свіжому необробленому молоці міститься фермент лактазу, який робить продукт доступним навіть для тих, хто погано переносить звичайне. Але в цьому випадку потрібно точно знати, що корова не має жодних інфекційних хвороб.

Чи можна вагітним молоко з медом

Молоко з медом — мабуть, одне з найвідоміших з дитинства народних засобів, що допомагає боротися із симптомами застуди. Воно має обволікаючі властивості: «пом’якшує» горло і заспокоює затяжний кашель, а також допомагає боротися з патогенними мікроорганізмами.

Склянка теплого молока з медом допомагає розслабитися у вечірній час та швидше заснути, що особливо важливо для тривожних майбутніх мам.

Однак, якщо майбутня мама вирішила вжити цей напій, потрібно виключити ризики алергічних реакцій на мед і знати, наскільки добре молоко засвоюється організмом. Якщо є сумніви, краще проконсультуватись із лікарем.

Висновок

Якщо ви перебуваєте в положенні і запитали, чи можна вагітним пити молоко, насамперед зверніть увагу на те, як цей напій засвоюється вашим організмом. Якщо після склянки молока ви не відчуваєте якихось неприємних відчуттів, пийте на здоров’я. Однак, якщо після цілісного молока у вас з’являється висипання або починається розлад, зверніть увагу на кисломолочні продукти.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *