Чому жінка втратила інтерес до сексу 

Багато “щасливих пар”, які ми бачимо в соціальних мережах, живуть із сумним секретом: у них мало або зовсім немає сексуальної близькості. Зокрема, це серйозна прихована проблема для жінок і тільки відносно небагато хто говорить про це.

жінка втратила інтерес до сексу

“Сексуальний потяг – це біологічна складова бажання, яка проявляється у вигляді спонтанного сексуального інтересу, включно з думками, еротичними фантазіями та денними снами. Майте на увазі: якщо ви хочете займатися сексом рідше, ніж ваш партнер, то не обов’язково один із вас виходить за рамки норми. Хоча різниця в уподобаннях у частоті занять сексом може стати причиною проблем у стосунках”, – розповідають сексологи.

Але чому так відбувається?

Читай також нашу статтю: Як полегшити біль при менструації

Фізичні причини

Багато захворювань, фізичні та вікові зміни і приймання деяких ліків (зокрема, антидепресантів), може призвести до низького статевого потягу.

Коли людина хворіє, їй взагалі, як правило, не до постільних утіх. Якщо ж жінка бореться з недугами довго або це гормональні зміни, які можуть тривати роками, то немає нічого дивного, що лібідо знижується.

Спосіб життя

Хронічна нестача сну знижує сексуальне бажання. Частим винуватцем такої втоми є перевтома від догляду за маленькими дітьми або старіючими батьками, надто інтенсивний робочий графік, величезне побутове завантаження.

Іноді чоловіки скаржаться, що їхні жінки не хочуть сексу, бо постійно втомлені. А на запитання, що конкретно вони роблять, щоб допомогти в побуті, наприклад, зніяковіло відводять очі. Навіть коментувати далі зайве, і так усе зрозуміло.

Сексуальний дискомфорт

Якщо ви відчуваєте біль під час сексу або не можете досягти оргазму, це може знизити ваше бажання інтимних утіх. Якщо ж з якоїсь причини неможливо сказати прямо про це партнеру, то до фізичного дискомфорту додається ще й почуття провини та безпорадності.

Внутрішні емоційні причини

Стрес, спричинений роботою та/або сімейними проблемами, може звести нанівець сексуальне бажання. Комплекси, які стосуються свого тіла і його прийняття та ставлення до сексу взагалі – вони можуть терзати жінку роками. Якщо з такими психологічними моментами не розбиратися, то лібідо поступово згасає зовсім, ніхто не може постійно боротися із собою.

Проблеми у стосунках

“Сексуальна близькість часто стає жертвою проблем у стосунках, як-от невирішені конфлікти та сварки, проблеми з довірою загалом і погане інформування про сексуальні потреби та вподобання”, – коментує сексолог. 

Що зробити, щоб підвищити сексуальне бажання?

  1. Пройдіть обстеження. Щоб виключити медичні або фізичні причини, які можуть впливати на ваш низький інтерес до сексуальної близькості. Рішення може полягати в зміні прийнятих вами ліків. Справляйтеся зі стресом у своєму житті, ведучи здоровий спосіб життя. Робіть перерви в роботі та турботі про близьких, займайтеся фізичними вправами, шукайте спокійний час і отримуйте емоційну підтримку від тих, кому ви довіряєте.
  2. Дайте собі час. Не тисніть на себе, щоб стати більш сексуальною, а, навпаки, обережно досліджуйте, чи турбує вас низьке бажання сексу. Якщо це так, зверніться до лікаря-психотерапевта. Не приймайте “нову норму” – обмежену або повну відсутність сексуального бажання, незалежно від того, як давно це відбувається.
  3. Зверніться до терапевта. Якщо причина у вас і вашому ставленні до сексу, можливо, настав час розібратися з вашими внутрішніми установками та психологічними травмами. Зверніться до фахівця, щоб він підібрав найкращий варіант терапії для вашого випадку.
  4. Розберіться з проблемами у стосунках із партнером. Вони можуть виходити боком у вигляді вашої замкнутості в питаннях близькості та сексуального зв’язку. Зверніться до консультанта зі стосунків, якщо ви та ваш партнер відчуваєте, що не в змозі досліджувати, спілкуватися та розв’язувати проблеми, які є між вами.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *