Коли потрібно звертатися до сімейного психотерапевта

сімейні відносини

Немає такої родини, де б не траплялися конфліктні ситуації. Часом це просто сварки щодо дрібниць чи розбіжностей. Вони не шкодять відносинам, а, навпаки, допомагають «випустити пару».

Але деякі конфлікти завдають болісних страждань партнерам. Коли є потреба звернутися до сімейного фахівця чи психолога.

Паралельні життя

У цій ситуації партнери мають різне коло спілкування. Чоловік і жінка приймають їжу, проводять час з дітьми окремо, не розповідають один одному про свої успіхи та провали, у них немає спільних інтересів та цілей.

Таке спільне життя більше нагадує сусідство. В такому випадку варто звернутися до фахівця, щоб знайти інші точки дотику, крім інтимної близькості. Це необхідно, якщо є бажання зберегти глибокі гармонійні відносини, які продовжаться довгі роки.

Сексуальна нудьга

Іноді трапляється, що через деякий час сімейне життя партнери втрачають сексуальний інтерес один до одного. Інтимні контакти стають дедалі рідкісними. Причини цього можуть бути різними: 

  • побут виходить перше місце, 
  • з’являються діти, 
  • відчувається втома. 

Іноді секс повністю зникає в парі, і чим довше немає близькості, тим складніше налагодити стосунки в майбутньому.

Якщо не вдається вирішити проблему самостійно, можна запросити консультацію психолога чи сексолога. Фахівець допоможе розставити пріоритети, підкаже, як урізноманітнити інтимне життя.

Мовчання

Обидва партнери усвідомлюють наявність проблеми, але мовчать про це. Складається враження «пластикової» сім’ї. Є щаслива картинка, але за нею ховається багато невирішених питань.

коли рушиться сім'я

Таке мовчання не може продовжуватись нескінченно. Якось один із партнерів вибухає і може висловити на адресу іншого все, що накипіло за довгий час, найчастіше не в найкрасивішій формі. Це можуть бути і образи, і звинувачення. Краще не доводити до такої ситуації, а прийти до фахівця та налагодити комунікацію.

Зрада

Якщо якось це сталося в сім’ї, і після тривалого часу спогади, пов’язані з неприємною подією, доставляють одному з партнерів душевний біль і страждання, необхідно звернутися до психотерапевта. У нього достатньо різних технік для обох партнерів, щоби вирішити проблему.

Коли зради жінки чи чоловіка стають регулярними, потрібно замислитися, чи варто зберігати сім’ю. У будь-якому випадку розставання має бути останнім рішенням, коли обидва партнери вже не прагнуть бути разом. Перед цим варто записатися на консультацію до фахівця, щоб зрозуміти причину зради, і зрозуміти, чи можна врятувати стосунки.

Самотність удвох

Це ситуація, коли партнери почуваються самотньо, навіть якщо перебувають разом. Вони морально ізольовані один від одного. Чоловік і жінка перестають цікавитися, що відчуває їхня кохана людина. Вони не можуть бути почутими, не відчувають своєї значущості, впадають у хронічну ситуацію нерозуміння.

сімейна підстримка

Таке трапляється, якщо в сім’ях не прийнято розмовляти до душі, і кожен зосереджений тільки на собі. Іноді причиною мовчання стає втома, надмірне занурення в побут або роботу в подружжя.

За спільної самотності фахівець допоможе почути і зрозуміти один одного, підкаже, як налагодити стосунки, навчитися ділитися потаємним. Тоді кожен із членів сім’ї відчуватиме, що він любимо, і домочадці його дуже цінують.

Залежність одного із партнерів

Вона може бути будь-якою, наприклад, алкогольною чи харчовою. Ігроманія, наркоманія, порнозалежність також здатні зруйнувати навіть найміцнішу родину.

Чоловік або жінка, які живуть під одним дахом із залежною людиною, приречені на постійні страждання та переживання. Тоді, окрім сімейного психолога, потрібно відвідати ще низку фахівців, щоб зберегти гармонійні стосунки.

Постійна недовіра

Ревнивець зневажає себе, сумнівається у своїй здатності любити і бути коханим, почувається самотнім, покинутим, нікому не потрібним, приниженим і ображеним, і у зв’язку з цим тероризує партнера. Такий стан може призвести до розлучення чи розлучення, а часом до втрати сенсу життя.

Коли стосунки «тріщать по швах», не варто соромитися звертатися до сімейного фахівця, психолога чи сексолога. Будь-який професіонал суворо дотримується правил конфіденційності. Його допомога може стати тим рятівним колом, яке виведе ваші стосунки з трясовини недовіри, нерозуміння та невіри у щасливе сімейне життя.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *