Партнерські пологи: шкода чи користь для відносин?

партнерські пологи

За останні роки широку популярність набули партнерські пологи. Деякі пари підтримують цю ідею, тоді як інші опираються. Чому так відбувається і як вони можуть вплинути на взаємовідносини? Розберімось разом! У цій нелегкій справі нам допоможе психолог.

Читай також нашу статтю: Ознаки аденоміозу матки: як розпізнати небезпеку

Що ховається за поняттям “партнерські пологи”

Це пологи, у яких присутні близькі люди, найчастіше роль «помічника» бере на себе партнер жінки. Він надає моральну підтримку та стає справжньою опорою для майбутньої мами.

Практика спільних пологів поширена у країнах: Канаді, США, Німеччини, Іспанії, Чехії та інших. У нашій державі все частіше зустрічаються партнерські пологи. За наявності згоди жінки та з урахуванням її стану здоров’я будь-який член сім’ї може бути присутнім при народженні дитини.

Чому чоловіки приймають участь у пологах

Найчастіше присутність партнера при народженні дитини — це бажання жінки, підтримане чоловіком. Під час вагітності у жінок змінюється гормональне тло — через це їй хочеться більше підтримки та уваги. Майбутні мами почуваються у більшій безпеці поряд зі своїм близьким.

Більше того, жінці хочеться показати, через які труднощі вона проходить, що відчуває. Мало хто зізнається, що ціль у цьому, а каже, що це робиться задля зміцнення стосунків» — вважає психолог.

Іноді чоловік сам викликає участь – йому необхідно спостерігати, як дитина з’являється на світ, щоб повною мірою відчути себе батьком. Але, як показує практика, людей із таким психотипом досить мало.

Чи варто влаштовувати партнерські пологи

чи варто народжувати з партнером

«Кожна пара має вирішувати це питання самостійно. Єдине – треба розуміти, які ризики можна отримати на виході. Жінці варто запитати себе: „Навіщо воно мені? Чи готова я ризикнути ставленням чоловіка?“ Крім того, якщо партнер сам бажає бути присутнім, то тут уже йому потрібно оцінювати себе об’єктивно: чи я зможу ставитися як раніше до своєї коханої?» – Коментує психолог.

Варто пам’ятати, що для чоловіків важливим є зовнішній вигляд жінки, це було першим, що привабило його до неї. А пологи – одне з найтяжчих випробувань. Матері під час народження дитини не до привабливості. Такі стресові фактори, як вид породіллі, вихід дитини з родових шляхів, кров, виділення можуть спричинити не тільки переляк, а й справжню огиду.

«З погляду чоловічого сприйняття, пологи — це негарно, страшно, незрозуміло та моторошно. Чоловіки не можуть у цьому процесі допомогти дружинам у буквальному значенні цього слова. На моїй практиці зустрічалося безліч пар, які розлучилися після того, як брали участь у народженні дитини. Чоловіки переставали хотіти своїх партнерок у сексуальному плані — перед їхніми очима виринали жахливі картинки», — каже експерт.

Історії тих, хто був присутнім на пологах

Щоб точно розібратися у всіх плюсах та мінусах спільних пологів, ми поговорили з чоловіками, які вирішили супроводжувати своїх дружин у цьому випробуванні.

Володимир, 27 років

«Я нізащо б не пішов, якби розумів, що на мене чекає! По-перше, зізнаюся, мені, здоровенному мужику, було страшно — купа крові, крики, дружині погано, я не можу нічого вдіяти. По-друге, колись я зрозумів, що не можу сприймати кохану як раніше — почав боятися торкнутися чи зробити щось не так. Врятувала тривала терапія у фахівця, до якого ми звернулися».

відгуки про партнерські пологи

Олександр, 34 роки

«З давніх-давен існує установка, що чоловік — опора шлюбу, сім’ї. Він має бути у важкі моменти поряд зі своєю коханою та захищати її від усіх негараздів.

У мене двоє дітей, я був присутній з появою обох. В одному випадку навіть перерізав пуповину. Було страшно та хвилююче, але з дружиною ми тільки зблизилися. Таке ріднить ще сильніше».

Павло, 23 роки

«Моя (вже колишня) дівчина попросила бути присутньою на пологах — подруги відмовилися, а з мамою у неї були розбіжності. Краще б цього не робив. Мене почало мутити відразу після того, як дитина тільки почала показуватися.

Більше того, після виписки я більше не міг дивитися на неї — перед очима виринала картина: кров, виділення, її крики, перекошене обличчя та моя нудота. Після такого я не те щоб займатися сексом з нею не хотів, мені були неприємні та інші ласки. Ми розійшлись”.

Народжувати в присутності партнера чи без нього — рішення, яке необхідно приймати лише разом, усвідомлюючи всі ризики та наслідки. Якщо чоловік відмовляється від участі, то не варто звинувачувати його в тому, що він вас не любить. Те саме стосується і майбутньої мами, якщо вона просить залишити її в цей момент наодинці з фахівцями.

Однозначної відповіді питання спільних пологів немає і не може бути. Для всіх пар він буде свій, незалежно від віку та тривалості стосунків.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *