11 фраз, які не варто говорити вагітним

фрази, які не варто говорити вагітним

Якщо ви вагітні, то рано чи пізно (зазвичай як тільки живіт стає помітним неозброєним оком) випадкові знайомі, просто перехожі або навіть друзі та родичі починають відпускати на вашу адресу фрази, від яких, що називається, хоч стій, хоч падай.

Багато хто з цих коментарів вже став настільки звичним, що більшість людей вважає їх невинними, хоча насправді це далеко не так. Навіть якщо їх вимовляють з найкращими намірами, не подумавши, жартома чи просто, щоб щось сказати, всі ці начебто безневинні питання та зауваження страшенно дратують. І головне – незрозуміло, як на них реагувати. А ви і так готові розплакатися від будь-якої дрібниці.

Що не можна говорити вагітній

Ось що вам, швидше за все, доведеться почути в найближчому майбутньому (а якщо майбутня мама — це не ви, подивіться, які фрази краще не говорити):

1. Ти виглядаєш стомленою.

Ще б. Печія, нудота, блювання, безсоння, запаморочення… Список можна продовжувати.

2. Ви це планували?

Це особиста інформація.

3. Ой, ти така величезна!

Звичайно, саме цей коментар так треба почути тій, хто й так не знає, як бути з цим своїм новим, розтягнутим, сверблячим, несиметричним тілом. Взагалі, будь-які коментарі про розмір або форму вагітного тіла – це за межею.

4. Тобі, мабуть, важко з таким животом.

Хмм… тут і сказати нічого

5. Ой, та ти майже не погладшала!

На поверхні звучить як комплімент, але тільки на поверхні. Вагітні і так сповнені тривоги з приводу всього, що з ними і тим, хто поки що сидить усередині, відбувається, тому такий коментар лише додає занепокоєння та невпевненості. А раптом щось не так, і дитина повільно росте?

6. У тебе там близнюки? Ти впевнена, адже вони іноді помиляються, знаєш?

Ха-ха дуже смішно. Жарт такий. Натяк на те, що розмір вашого живота не дозволяє припускати, що він призначений лише для одного. А далі йде ще більш тонкий жарт — він має на увазі, що навіть якщо УЗД показало один плід, розслаблятися не варто. І це, мабуть, має бути дуже кумедно.

7. Ти виглядаєш так, наче ось-ось народиш.

Ну, що тут скажеш… Ти теж якось виглядаєш.

8. Потерти вагітний живіт – це на удачу!

І потер! Абсолютно незнайома або ледь знайома вам людина простягла руку до вашого живота і без будь-якого вашого на те дозволу кілька разів його досить відчутно потерла, причому зробив це виключно у власних інтересах. Наче ви нежива фігурка якогось божка. Але ваше тіло – не громадська власність. Руки геть!

9. Ти народжуватимеш сама? А грудьми годувати плануєш?

Якщо таке особисте питання ставить близька людина, це одне. А якщо вона походить від ледь знайомої людини, то звучить так, що вона чогось хоче заздалегідь вас засудити за ті рішення, які вам доведеться приймати, і вибори, які вам доведеться робити під час і після пологів. А може, він хоче дати непрохану пораду чи розповісти про власний досвід… У будь-якому випадку ставити таке запитання нетактовно.

10. Може, мені не треба тобі таке розповідати, адже ти вагітна.

Може, й не треба. Особливо якщо ви плануєте продовжити цю вступну фразу хорором про те, як ви народжували без знеболювання, або про те, як ви порвалися під час пологів і ледве рухалися після того, як вас зашили.

11. Ого, а ти смілива!

Це ще один приклад компліменту, справжній зміст якого сягає не відразу. Кому ж не сподобається, якщо його назвуть сміливим? Але насправді мається на увазі, що, народжуючи ще одну дитину, ви звалюєте на себе непосильну ношу, що вимагає неабиякої мужності. Якщо переінакшити питання, то воно звучатиме зовсім не так мило: «Навіщо ти зважилася на ще одного? Хіба в тебе і так не семеро по лавках?

Відповісти можна так: «Так, важко з цим посперечатися, але я люблю страждати. А взагалі, не ваша справа».

Що не можна говорити вагітній

Що краще сказати, якщо ви зустріли знайому вагітну жінку?

  • Ти виглядаєш прекрасно!
  • Як я можу тобі допомогти?
  • Коли я можу привезти кілька готових вечерь, щоби ти їх заморозила на майбутнє?
  • Тобі потрібна хороша прибиральниця?
  • Моя племінниця підробляє бебісітером, ось її телефон.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *