Чи можна приймати активоване вугілля при вагітності

активоване вугілля при вагітності

Період очікування нового життя дуже хвилюючий, і в цей час важливо дотримуватися спеціальних рекомендацій лікарів. Варто максимально убезпечити майбутню дитину від шкідливого впливу, який можуть приховувати у собі звичні для всіх ліки.

Розбираємося, чи таке нешкідливе активоване вугілля для вагітної жінки і чи варто включити його в аптечку в такий відповідальний момент.

Читай також нашу статтю: Герпес у дітей

З чого виробляють активоване вугілля

Це речовина цілком природного походження. Препарат отримують зі всіляких вуглецевмісних матеріалів, до яких належать: 

 • деревне вугілля, 
 • кам’яний і нафтовий кокс, 
 • також шкаралупа кокосових горіхів.

Навіщо приймають активоване вугілля

Вугілля активоване діє як сорбент. Завдяки своїй пористій будові він допомагає зібрати та вивести з організму шкідливі токсичні речовини до їх потрапляння в кровоносну систему. Саме тому такий засіб вважається одним із найпопулярніших і ефективніших при отруєннях:

 • неякісними чи простроченими харчовими продуктами;
 • лікарськими препаратами з недотриманням режиму дозування;
 • отрутами;
 • синильними кислотами;
 • солями важких металів;
 • алкалоїдами;
 • та багатьма іншими видами токсичних речовин.

Вплив активованого вугілля на майбутнього малюка

Вугілля активоване при вагітності гарне тим, що воно не всмоктується в кров і, відповідно, не проникає через плаценту, за допомогою якої відбувається харчування плода в утробі матері. Діє даний препарат виключно в шлунково-кишковому тракті, впливаючи лише на організм жінки, і виводиться природним шляхом протягом семи годин після споживання.

Але варто враховувати, що, як і будь-які інші ліки, у період вагітності цей препарат слід приймати лише за призначенням лікаря. У жодному разі не можна займатися самолікуванням.

Навіщо активоване вугілля призначають вагітним

вагітність та активоване вугілля

Як відомо, вагітність разом із зворушливим очікуванням появи на світ малюка приносить майбутній матері безліч змін в організмі, пов’язаних із гормональною перебудовою, такі як: 

 • печія,
 • підвищене газоутворення в кишечнику, 
 • коліки, 
 • нудота (особливо на початкових термінах), 
 • блювання, розлад шлунка та багато іншого. 

З усіма цими не найприємнішими симптомами відмінно справляється активоване вугілля. До того ж воно добре допомагає при різних алергічних реакціях організму.

Перед тим, як самостійно почати приймати цей засіб для усунення здуття живота, обов’язково варто проконсультуватися з фахівцем.

Якщо ваш стан не покращується протягом тривалого часу, замість самолікування активованим вугіллям корисніше звернутися до лікаря для проведення обстеження та визначення причин появи неприємних симптомів.

У разі отруєння вагітної допускається одноразовий прийом активованого вугілля. Однак після цього варто негайно викликати лікаря або «швидку», щоб не наражати на ризик майбутню матір і малюка.

У яких випадках активоване вугілля вагітним краще не приймати

Для прийому вугілля під час очікування малюка є низка протипоказань. Пов’язані вони насамперед із особливостями стану здоров’я майбутньої мами. Наприклад, підставами для відмови від прийому активованого вугілля можуть стати:

 1. Запори. Якщо жінка і так відчуває труднощі з випорожненням кишечника, препарат може лише посилити становище. При безконтрольному та необґрунтованому прийомі цей препарат здатний призвести до інтоксикації та непрохідності кишечника. Для нормалізації травлення лікарі рекомендують приймати природні пробіотики як кисломолочних продуктів.
 2. Прийом вітамінів. При паралельному прийомі вітамінів та активованого вугілля необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність їх поєднання.
 3. Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Активоване вугілля за такого діагнозу приймати категорично не можна! При цьому захворюванні слизова оболонка шлунка і так сильно пошкоджена, а активоване вугілля може посилити стан і викликати його загострення. З тієї ж причини активоване вугілля у найсуворішій забороні при шлункових та кишкових кровотечах.

Про що говорить потяг вагітної до активованого вугілля

Досить поширені випадки, коли жінка, перебуваючи в очікуванні малюка, відкриває в собі несподівану потяг до цих ліків. Це може свідчити не про якісь незвичайні причуди, а про нестачу в організмі певних речовин. Так, наприклад, може виявлятися дефіцит заліза чи різних поживних елементів.

Щоб не довести себе до виснаженого стану та не зашкодити майбутній дитині, негайно зверніться до лікаря та здайте необхідні аналізи. Вони допоможуть виявити, чого саме не вистачає організму і вчасно вжити заходів для відновлення показників здоров’я.

Як правильно приймати активоване вугілля

Незважаючи на достатню безпеку препарату, не варто забувати, що він є лікарським засобом. Тому важливо приймати його за інструкцією, яка йде разом із фабричною упаковкою.

Основні рекомендації при прийомі:

 1. Розносьте прийом препарату з вітамінно-мінеральними комплексами хоча б на 2 години, щоб не звести нанівець їхній корисний вплив. Наприклад, якщо ви прийняли сорбент о 12 годині, то вітаміни краще прийняти не раніше 14 годин.
 2. При отруєнні приймайте ліки відразу після появи перших симптомів. Зазвичай вони виявляються вже через 20 хвилин після вживання зіпсованої чи неякісної їжі.
 3. Використовуйте сорбент лише у разі гострої потреби, а не «для профілактики». Не займайтеся самолікуванням та зверніться за консультацією до профільного фахівця.

Висновок

Активоване вугілля є доступним і цілком безпечним засобом для боротьби з різними отруєннями і неприємними симптомами у вагітних. Однак не слід забувати, що у кожного препарату існують протипоказання. Тому, щоб не нашкодити собі та майбутньому малюкові, зверніться до лікаря за призначенням грамотного лікування.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *