Як викликати перейми (сутички) та прискорити пологи: все про методи стимуляції

викликати перейми

Як правило, розродження доношеної вагітності відбувається в проміжку між 38-м і 42-м тижнем, але багато жінок починають хвилюватися приблизно на 40-му тижні, думаючи, як викликати перейми і швидше народити. Пов’язано це з тим, що на останніх тижнях вагітності майбутній мамі все важче виношувати плід, а довге очікування зустрічі з малюком і переживання, що накопичилися, не дають спокійно спати.

Чому малюк затягує з появою на світ і що з цим робити (і чи потрібно) розповідаємо нижче.

Читай також нашу статтю: Причини підвищеної пітливості

Чому пологи затримуються

На це може бути кілька причин. Відразу зазначимо, що не варто ставити діагнози самостійно. Якщо вагітна спостерігається у лікаря (а це необхідно), регулярно є на огляди, а у малюка не виявлено жодних патологій, то не варто завчасно бити на сполох і самостійно вживати будь-яких заходів без узгодження з лікарем. У природи свої плани, а попередня дата пологів (ПДР) лише орієнтовна.

Дитина з’являється на світ у той момент, коли це потрібно.

Однак, якщо ви вже переступили рубіж у 41 тиждень вагітності та думка, як викликати перейми, вас не відпускає, варто звернути увагу на два методи, про які ми розповідаємо нижче.

Як стимулюють пологи у клініці

Стимуляція пологів – штучне порушення родової діяльності – необхідна, якщо протягом родового процесу немає достатнього для виходу плоду розкриття шийки матки або відбувається слабка родова діяльність, а сутички нерегулярні. Цю медичну процедуру роблять лише у разі гострої необхідності, коли медперсонал розуміє, що самостійно організм жінки не справляється чи під час пологів виникли якісь ускладнення.

Перед прийняттям такого рішення лікарі обов’язково зважують усі плюси та мінуси, серйозно оцінюючи стан породіллі та можливі ризики.

Багато залежить від терміну. Так, стимуляцію, щоб викликати перейми, зазвичай проводять після 40-го тижня вагітності. У цей період можуть початися зміни стану малюка: плацента на цьому терміні продовжує старіти, неповноцінно виконуючи свої функції, як наслідок, плід не отримує поживні речовини в достатньому обсязі. 

У різних пологових будинках лікарі діють по-різному: 

  • хтось викликає сутички у вагітної через 10 днів після перевищення безпечних термінів розродження, 
  • а інші чекають 14 днів.

Протягом усього періоду очікування лікарі та акушерки чуйно стежать за матір’ю та дитиною в її утробі, регулярно відстежуючи її стан.

Немедикаментозна стимуляція

Як можна швидко викликати перейми та стимулювати пологи, не приймаючи лікарських засобів? Існує кілька способів. Немедикаментозний метод передбачає пологову допомогу без використання лікарських препаратів. Слід зазначити, що будь-які процедури та втручання, що проводяться у пологовому будинку, можливі лише за письмовою згодою породіллі.

  1. Відшарування нижньої частини плодового міхура. Ця процедура допомагає швидше викликати сутички і народити в тих випадках, коли розродження затягується мінімум на тиждень. Роблять її під час стандартного гінекологічного огляду майбутньої породіллі. Лікар вводить палець у шийку матки, щоб здійснити кругові рухи між її краєм та плодовим міхуром. Завдяки таким маніпуляціям починають вироблятись гормони, що стимулюють родову діяльність.
  2. Використання паличок ламінарії. Вони виготовлені з морської водорості. Завдяки особливим властивостям провокують вироблення гормонів простагландинів, які розм’якшують стінки шийки матки.
  3. Розтин плодового міхура (амніотомія). Якщо ви заглянете на тематичні форуми, де обговорюють, як швидко викликати сутички, ви побачите, що цей спосіб має безліч відгуків, як правило, негативних. Багато хто помилково вважає, що лікарі використовують його виключно задля полегшення своєї роботи, проте це не так. Цей метод актуальний у випадках, коли плодовий міхур затримує нормальну родову діяльність або є ризик для фізичного стану дитини. Розтин плодового міхура сприяє виробленню тих самих простагландинів, які допомагають скорочення матки і нормальному процесу пологів.
  4. Стимулюючий гель або свічки з простагландином. Їх використовують тільки при доношеній або переношеній вагітності, тобто таким чином викликати перейми починають не раніше 37-го, 38-го або 39-го тижня.
як стимулювати перейми

Медикаментозна стимуляція

До цього способу лікарі вдаються в тому випадку, якщо випробувані методи немедикаментозної стимуляції пологів виявилися неефективними і не спромоглися викликати родову діяльність.

Окситоцин. Синтезований гормон сприяє скороченню матки та здатний швидко викликати перейми. Його вводять внутрішньом’язово чи внутрішньовенно. Даний спосіб має ряд протипоказань, а дозування визначають індивідуально для кожної породіллі.

Щоб знизити больовий синдром після штучно спричинених сутичок, разом із окситоцином застосовують спазмолітики.

Як викликати перейми та прискорити пологи

Відразу обмовимося: пологи – індивідуальний процес, який по-різному відбувається у різних жінок. Якщо у вас немає якихось спеціальних рекомендацій від лікаря, не варто викликати сутички самостійно в домашніх умовах — ні на 37-му, ні на 38-му, 39-му і навіть 40-му тижні.

Це може призвести до негативних наслідків як для малюка, так і матері.

Ми перерахуємо способи, які допомагають жінкам швидше та безпечно народити. Вони не покликані терміново викликати сутички, але можуть нормалізувати загальний стан організму жінки. А це позитивно позначиться на процесі пологів. Однак перед тим як до них вдаватися, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Стабільний емоційний стан

Незважаючи на безліч переживань у цей період, намагайтеся менше нервувати, уникати стресових ситуацій. Під час сильних переживань виробляється менше окситоцину, а цей гормон сприяє скороченню матки. Як наслідок, родовий процес може сповільнюватись.

Важливо, щоб напередодні та під час пологів жінка знаходилася поряд із близькою людиною, якій вона довіряє, а медустанова викликала у неї позитивні емоції. Якщо є така можливість, заздалегідь познайомтеся та поспілкуйтеся з лікарем та акушеркою, які прийматимуть пологи.

Більше руху

як прискорити пологи

Багато лікарів рекомендують породіллям не сидіти довго на одному місці – ходіть, гуляйте, виконуйте легку гімнастику для вагітних (за відсутності протипоказань), приймайте теплий душ. Також наголошується, що своєчасне спорожнення сечового міхура допоможе спричинити перейми завдяки розслабленню м’язів матки.

Важливо пам’ятати, що надто активні рухи можуть негативно вплинути на процес пологів (аж до відшарування плаценти та інших серйозних наслідків). Тому не перестарайтеся. Головне – дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Здорове харчування

Зрозуміло, дотримуватись його варто протягом усієї вагітності. Достатня кількість клітковини стимулює перистальтику кишечника, який, сусідячи з маткою, чинить на неї необхідний для початку перейм тиск. У меню варто включити фрукти, овочі, ягоди, крупи та зелень.

Перемикання уваги

Щоб очікування малюка не перетворилося на «день бабака», намагайтеся фокусувати свою увагу на чомусь ще. Подивіться фільм, почитайте книгу, поспілкуйтеся з друзями або займіться коханим хобі – це зніме психологічну напругу і допоможе розслабитися.

Стимуляція сосків

Багато фахівців вважають цей метод ефективним, тому що під час стимуляції грудей відбувається вироблення вже відомого нам окситоцину, який допомагає матці скорочуватися та прискорює сутички.

Секс

Цей метод рекомендований далеко не всім. А деяким він протипоказаний. Якщо ж із перебігом вагітності все гаразд, а заборон від лікаря із цього приводу не надходило, секс може допомогти швидше народити. Статевий акт збільшує приплив крові до матки, а окситоцин, що виробляється, сприяє її скороченню.

Масаж

Приємний та комфортний масаж попереку допомагає знизити загальну напругу та больовий синдром, а також сприяє емоційному розслабленню, що вкрай важливо перед непростим родовим процесом.

Висновок

Не варто викликати перейми самостійно – це може бути небезпечно для матері та дитини. Прискорити пологи можуть лише лікарі та лише за показаннями. Щоб полегшити загальний стан, постарайтеся менше нервувати та налаштовуйте себе на довгоочікувану зустріч із малюком.

Легких пологів!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *