Кашель у дитини вночі: як допомогти

кашель вночі

Що робити, якщо нічний кашель у дітей не припиняється.

Вдень все було в повному порядку, але вночі у дитини з’явився кашель. Мама стривожена, а з доступних джерел інформації — лише форуми, які залякають будь-кого. Як допомогти дитині спокійно заснути і чи потрібно щось робити?

Читай також нашу статтю: Розтяжки після вагітності: чому з’являються і як їх позбутися

Багатоликий кха

Головне пам’ятати, кашель – природна реакція організму на запальні захворювання бронхів та верхніх дихальних шляхів. Лікувати цю реакцію не треба. А ось розібратися в причинах нічного кашлю у дитини та по можливості їх усунути – треба. Насправді спровокувати кашель може будь-що, навіть психосоматична реакція протесту.

Шляхи введення ліків бувають різні: 

 • через рот, 
 • в інгаляціях, 
 • через шкіру. 
 • але іноді для лікування може бути достатньо однієї дієти чи зміни клімату.

Трапляється, що лікувати доводиться всю сім’ю чи колектив. Розібратися може лише лікар, тож займатися самолікуванням дитини — небезпечно і не потрібно.

Закликаємо не займатися самолікуванням! Якщо ви бачите, що дитина почуває себе погано, то відразу радимо записатися на консультацію до лікаря!

Кашель буває: 

 • гострим і хронічним, 
 • вологим і сухим, 
 • свистячим і гавкаючим – і кожен вказує на причину того чи іншого захворювання, підказуючи лікарю, де шукати проблему.

Вологий кашель у дитини

Кашель із мокротинням може бути спровокований вірусами, бактеріями чи грибами. Крім препарату для впливу на першопричину захворювання, в деяких випадках можуть знадобитися засоби для розрідження мокротиння та покращення його відходження. Але призначає їх лише лікар.

А от якщо кашель придушити, то інфекційний процес може «спуститися» з бронхів у легені та спричинити пневмонію.

Лаючий кашель у дитини

Кашель, що гавкає, у дитини вночі ні з чим не переплутати: з грудей малюка лунають дуже грубі, різкі звуки. На батьківський переляк часу немає, тому що подібна ситуація зустрічається найчастіше при ларингіті і загрожує стенозом аж до ядухи. Необхідно відразу викликати швидку і зробити дитині інгаляцію на небулайзері з гормональним препаратом, який призначить лікар.

Сухий кашель у дитини вночі

Якщо сухий кашель у дитини вночі супроводжується хрипами, це, швидше за все, алергія. Менш можливі варіанти: глистна інвазія або стороннє тіло в дихальних шляхах. Деякі паразити мають своєрідний цикл розмноження та розвитку, зокрема – з міграцією через органи дихання. Зрозуміло, вони викликають роздратування слизової оболонки.

Чому кашель з’являється вночі?

кашель у дитини вночі

Якщо вдень дитина без температури і лише покашлює, то вночі все одно може вибухнути «стихійне лихо». У положенні лежачи відкашлятися набагато складніше, і доводиться кашляти інтенсивніше та частіше. У лежачому положенні слиз та мокротиння розсмоктуються повільно, подразнюючи слизові оболонки та викликаючи рефлекторні напади кашлю.

Лікування дитячого кашлю

Лікування не повинно починатися, доки не встановлено точної причини. Якщо лікар сказав, що у всьому «винна» вірусна інфекція, то є кілька способів допомогти дитині:

 1. Частіше змінюйте положення тіла, щоб мокротиння не накопичувалося.
 2. Провітрюйте кімнати частіше, сухе повітря може сильно дратувати дихальні шляхи.
 3. Давайте пити тепле: чай, молоко, компот.
 4. Підкладіть високу подушку, щоб мокротиння краще виходило з легенів.

Важливо! До 6 місяців дітям протипоказані розтирання грудей та парові інгаляції.

 • Не ставте дитині банки та гірчичники, це не лікування!
 • Використовуйте антигістамінні препарати, якщо причина алергії.
 • Не давайте сильнодіючі протикашльові засоби дитині до року. Засіб, що пригнічує кашльовий рефлекс, може одночасно придушити дихання.

Наш сайт має суто інформаційний характер. За професійною порадою радимо звертатися до лікаря!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *