Біль при прорізуванні зубів: який препарат вибрати

Біль при прорізуванні зубів

Поява перших зубів – досить болісний етап «дорослішання» малюка. Він завдає чимало занепокоєння не лише дитині, а й батькам. Адже через дискомфорт дитина погано спить і постійно вередує. Як можна допомогти йому впоратися з болем та на що звернути увагу при виборі препарату?

На ринку представлено безліч засобів, які обіцяють зняти біль та полегшити стан малюка. Але не всі вони справляються з цим завданням однаково. Деякі мають лише відволікаючий ефект, інші дозволені до застосування з певного віку.

Розповімо вам про препарат, який отримав багато позитивних відгуків від матусь.

Це гель Холісал. Він працює у двох напрямках: сприяє зменшенню болю та чинить антибактеріальну дію при прорізуванні зубів та запальних захворюваннях:

холісал
  • стоматит;
  • ушкодження травми слизової оболонки ротової порожнини;
  • хейліти («заїди»);
  • кандидоз слизової порожнини рота;
  • гінгівіт.

Тому його корисно мати в аптечці навіть тоді, коли період прорізування зубів у малюка добіг кінця.

Як працює знеболювальний гель

До складу препарату входять два активні компоненти. Вони доповнюють один одного і діють відразу в кількох напрямках:

Холіна саліцилат – всмоктується через слизову оболонку порожнини рота і надає місцеву знеболювальну та протизапальну дію. Знеболювальна дія може розпочатися через 2 хвилини*, сприяючи зняттю болю та дискомфорту при прорізуванні зубів.

Цеталконію хлорид – надає антисептичну дію: активний проти вірусів, бактерій та грибів.

Гелева основа препарату дозволяє тривалий час утримувати ці речовини на слизовій оболонці ротової порожнини. Завдяки цьому знеболювальна дія може тривати до 8 годин.

Перша допомога при прорізуванні зубів

Холісал має знеболювальну дію за рахунок нестероїдного протизапального компонента у своєму складі.

До складу багатьох препаратів, що представлені на ринку, входить лідокаїн. Ця речовина має місцевий знеболюючий ефект. У складі Холісалу немає лідокаїну, використовувати гель з обережністю і після консультації з фахівцем можна навіть у дітей до року.

прорізування зубів

Ще одна особливість Холісалу – зручність застосування. Його можна використовувати і перед їжою з метою знеболювання. Препарат може почати знеболювальну дію через 2-3 хвилини після нанесення. Тому годування може бути менш болючим і для мами, і для малюка.

Цей препарат має різні показання до застосування і має не тільки знеболювальну дію. Він допомагає мамі у боротьбі та з іншими проблемами порожнини рота, які виникають у дітей у перші роки життя, наприклад, стоматит.

Потрібний засіб у дитячій аптечці

Завдяки одночасному дії знеболювального та протимікробного компонента, гель допомагає боротися не тільки з болем при прорізуванні, але й з іншими захворюваннями ротової порожнини:

  1. Стоматити різного походження. Це запальне захворювання трапляється у дітей. Адже за ними буває нелегко встежити, і ось уже брудна іграшка чи немите яблуко виявляється у них у роті. Характерний прояв стоматиту – виразки на слизовій оболонці ротової порожнини. Вони доставляють дискомфорт, ускладнюють прийом їжі і можуть довго гоїтися.
  2. Запалення при травмах слизової оболонки ротової порожнини. У процесі гри чи їжі дитина може прикусити внутрішній бік губи, подряпати слизову рота чи ясна.
  3. Хейліти. Таке захворювання ще називають «заїди». Воно проявляється тріщинами в куточках губ та появою червоної облямівки в області їх змикання.
  4. Кандидоз слизової оболонки ротової порожнини. Це грибкова інфекція проявляється у вигляді білого сирного нальоту мовою. Особливо схильні до нього діти до року, але й у старших малюків таке захворювання зустрічається часто.

Як застосовувати

Холісал наносять місцево, дітям 2-3 рази на день: до або після їжі та перед сном. Для цього смужку гелю довжиною приблизно 5 мм потрібно видавити на палець і змастити ясна або уражені ділянки слизової оболонки. Тільки не забудьте перед цим ретельно вимити руки з милом. З обережністю препарат застосовується у дітей віком до 1 року. Необхідно чітко дотримуватися інструкцій із застосування та за необхідності проконсультуватися з фахівцем.

Біль при прорізуванні зубів

Неприємні відчуття та біль при прорізуванні зубів особливо посилюються у нічний час. Холісал може допомогти малюкові та мамі висипатися та легше пережити непростий період появи перших зубів. Важливо при цьому не займатися самолікуванням, щоб ще більше не зашкодити дитині. А перед застосуванням будь-якого препарату обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом.

*Згідно з інструкцією з медичного застосування місцевий знеболюючий ефект може наступати через 2-3 хвилини і триватиме 2-8 годин

**Згідно з інструкцією з медичного застосування гель Холісал застосовується у дітей до 1 року з обережністю. Дитячий вік до 1 року не є протипоказанням застосування гелю Холісал.

Джерела: Інструкція із застосування лікарського препарату для медичного застосування Холісал

Закликаємо не займатися самолікуванням! Якщо ви бачите, що дитина почуває себе погано, то відразу радимо записатися на консультацію до лікаря!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *