Як часто міняти памперси: пам’ятка для батьків

Як часто міняти памперси

Одноразові дитячі підгузки, які називаються в народі, незалежно від марки, памперсами, впевнено увійшли до нашого життя. Одноразові підгузки – зручна та практична річ. Але як часто їх потрібно міняти?

  • Одні мами пропонують міняти памперси в міру заповнення. 
  • Інші – після кожного випорожнення. 
  • Треті стверджують, що памперси потрібно змінювати через певні проміжки часу.

Спробуємо прояснити основні моменти у цьому питанні, щоб знизити рівень занепокоєння молодих мам. Розкажемо, скільки разів міняти підгузок новонародженим та старшим малюкам. А також дамо корисні рекомендації та невеликі інструкції.

Читай також нашу статтю: Партнерські пологи: шкода чи користь для відносин?

Як часто міняти підгузок новонародженому

Істина, як завжди, лежить посередині. Відповідь на запитання «Через скільки міняти підгузок?» залежить від віку малюка.

0-3 місяці

Немовляті від народження до трьох місяців підгузник слід міняти кожні 3-4 години, незалежно від ступеня наповненості. Краще робити це через деякий час після годування, щоб малюк не «оновив» щойно одягнений памперс. Вночі підгузник можна міняти рідше, за умови, що малюк спить всю ніч.

Будити дитину для заміни памперса не варто, якщо підгузник не заповнений. Увечері, після миття, малюка коштуватиме залишити хвилин на 10–20 без підгузника, щоб шкіра «подихала» і відпочила від памперса. Це допоможе запобігти новим подразненням на ніжній шкірі немовляти і зменшити кількість попрілостей. Занадто часто міняти памперси не варто, ви дарма потурбуєте дитину.

3-6 місяців

Відповідь на запитання “Як часто міняти памперс малюкові в такому віці?” залежить від його фізіологічних особливостей. У середньому дитині від трьох місяців до півроку підгузник слід міняти кожні 4-6 годин, якщо вона не заповнена або заповнена слабо. Але зазвичай доводиться міняти частіше, тому що дитина встигає його наповнити за менший проміжок часу. Після дефекації замінювати памперс необхідно негайно.

6-12 місяців

Відповідь на запитання “Як часто потрібно міняти підгузок дитині від півроку до року?” повністю залежить від міри заповнення гігієнічного засобу. Малюк переходить на новий етап фізіологічного розвитку. Він потихеньку починає вчитися регулювати сечовипускання і справляє потребу рідше, але більшими порціями. Змінювати такій дитині памперси з певною частотою неможливо через нерівномірність заповнення.

Але правило залишається тим самим: вдень підгузник не повинен залишатися на дитині понад шість годин.

Занадто часто міняти підгузки малюкові-повзуну важко ще й тому, що діти часто гніваються, коли їх відволікають від дослідження світу. Але якщо ви мінятимете памперс малюкові недостатньо часто, це може призвести до подразнення ніжної дитячої шкіри, або спровокувати дитину навчитися самостійно позбавлятися від підгузків.

Правила гігієни дитини під час носіння підгузків

Як часто міняти підгузок

Оскільки постійне перебування в підгузниках може негативно позначитися на стані шкіри дитини, варто не тільки стежити за тим, як часто міняти памперс, а й чуйно ставитись до необхідних гігієнічних процедур. Перерахуємо основні з них:

  1. Підмивання. Його слід проводити за кожної зміни підгузника. Зрозуміло, йдеться про ситуації, коли ви знаходитесь вдома і можете скористатися для цих цілей душем або ванною. В іншому випадку можна брати із собою спеціальні дитячі вологі серветки з гіпоалергенним складом. Для підмивання використовуйте м’які гелі, які не сушать шкіру.
  2. Повітряні ванни. Про них ми вже говорили вище. Давайте дитині побути без одягу близько 10 хвилин після зміни гігієнічного засобу, щоб шкіра без памперсу встигла «подихати» та відновитись. Це допоможе запобігти подразненню та попрілості.
  3. Використання крему. Вибирайте поживні засоби, призначені для використання під підгузник. У них входять натуральні пом’якшувальні та відновлюючі інгредієнти, які швидко впораються з подразненнями та позбавлять малюка від дискомфорту – частої причини дитячого плачу.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *