Чи можна фарбувати волосся годуючій мамі? 

чи можна фарбувати волосся під час годування груддю

Після пологів волосся у жінок нерідко стає ламким і тьмяним. За бажання освіжити свій образ молоді мами ставлять запитання, чи можна фарбувати волосся під час грудного вигодовування (ГВ), і чи не зашкодить цей процес малюкові.

Читай також нашу статтю: Чи можна пити молоко під час вагітності

У 2 і 3 триместрі багато вагітних відзначають особливу красу свого волосся – воно сяє, краще росте і стає густішим. Причина – у підвищенні рівня естрогену. Однак він значно падає після народження малюка, тому стан волосся погіршується. За півроку все приходить у норму, якщо жінка піклується про своє здоров’я. Під дією статевих гомонів волосся може не тільки змінювати свою пружність і швидкість росту, а й колір.

Причини погіршення стану волосся після пологів

Крім зміни гормонального фону, на здоров’я волосся молодої мами негативно впливають:

 • стреси і хронічна втома через недосип і новий розпорядок життя;
 • нестача в організмі корисних речовин, серед яких вітаміни і мікроелементи, наприклад, кальцій;
 • відсутність належного догляду через цейтнот.

Що може статися з волоссям мами-годувальниці після фарбування?

Якщо фарбувати волосся під час грудного вигодовування, то краще заздалегідь бути готовою до можливих наслідків:

 • фарбування сушить і так ослаблене та ламке волосся, через що воно може почати випадати активніше. Найсильніше локони рідшатимуть після освітлення, бо цей процес потребує агресивніших окислювачів;
 • фарба темної палітри спочатку розпушує волосся, а потім заповнює його структуру пігментом. Чим більше пігменту, тим міцніша структура. Але природне випадіння через гормональні коливання це не зупинить;
 • у результаті може вийти не той колір або нерівномірне забарвлення, оскільки хімічні процеси в організмі після пологів протікають інакше, ніж до вагітності.

Фарбувати волосся під час ГВ: чи небезпечно для малюка?

Звичні засоби, навіть природні барвники на кшталт хни або басми, можуть викликати у жінки після пологів алергічну реакцію через ослаблення її імунної системи. Тому перед використанням фарби бажано зробити тест на чутливість на невеликій ділянці шкіри.

Головне питання: як фарбування позначається на самопочутті мами та її дитини? Хімічно активні речовини, що містяться у фарбі, під час вдихання можуть “піти” за таким маршрутом: легені – кров – грудне молоко. Тому важливо не надихатися парами аміаку та штучних барвників (1).

Фахівці Тератологічної інформаційної служби (Organization of teratology services, OTIS), які вивчають аномалії розвитку, зазначають, що під час фарбування малоймовірним є потрапляння значної кількості хімікатів до грудного молока, оскільки в кров матері їх надходить зовсім небагато (2).

Однак краще не ризикувати.

Покрокова інструкція фарбування для годуючих мам

 1. Незадовго до фарбування слід погодувати малюка.
 2. Процедуру потрібно проводити в приміщенні, яке добре провітрюється. Дитини не повинно бути поруч!
 3. Спочатку необхідно зробити тест на алергію.
 4. Після завершення процесу рекомендовано трохи побути на вулиці без головного убору, щоб вивітрився запах фарби.
 5. Після фарбування голови можна зцідити першу порцію молока, щоб звести до мінімуму ймовірність потрапляння хімічних речовин в організм малюка.

Фарбування волосся у період лактації

 1. Процедуру фарбування не можна проводити за наявності відкритих ран на шкірі голови.
 2. Ставлячи собі питання, чи варто фарбувати голову під час грудного вигодовування, не забувайте про можливий несподіваний результат через зміну гормонального фону. Краще проводити фарбування в салоні, обов’язково попередивши майстра, що ви – мама-годувальниця.
 3. Навіть якщо тест на алергічну реакцію нормальний, процедуру краще проводити таким чином, щоб фарба не торкалася шкіри голови. Можна зробити фарбування волосся пасмами – варіантів зараз багато.
 4. Використання безаміачної фарби знизить ризик виникнення алергії та створить додатковий догляд. Замість аміаку в таких складах інші речовини, не такі шкідливі для локонів. Найпоширеніший компонент – ектоїн. Ця речовина виконує функцію окислювача, але також захищає і зволожує волосся3.
 5. Чи можна фарбувати волосся мамі-годувальниці чимось іще? Простий і безпечний спосіб зробити образ яскравішим – використовувати натуральні барвники, наприклад, хну або басму. Можна спробувати й інші “природні” засоби, що зміцнюють волосся. 

Так, золотистого відливу на русявому волоссі можна домогтися за допомогою настою ромашки, а настій ревеню додасть йому світло-попелястого відтінку. Відвар із лушпиння цибулі додасть рудини блондинкам, світло-русявим і шатенкам. Завдяки міцному чаю волосся у шатенок набуде глибшого і насиченого кольору. Кава зробить шевелюру темнішою, а сік лимона освітлить блондинок.

Джерела

1. Аплутаєва Т. Як бути щасливою мамою задоволеного малюка від 0 до 1 року. Ексмо, 2015.

2. Beauty treatments and breastfeeding // Australian Breastfeeding Association. https://www.breastfeeding.asn.au/bfinfo/beauty-treatments-and-breastfeeding

3. Макарова А. Вплив хімічних барвників на стан волосся // Студентський науковий форум – 2018. https://scienceforum.ru/2018/article/2018003351

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *