Як пережити зраду та зберегти сім’ю

Здається, що у вашому шлюбі все було чудово, а чоловік взяв і зрадив, та ще й сказав, що дружина сама винна у його зв’язку на боці. Як пережити зраду гідно?

Читай також нашу статтю: Коли потрібно звертатися до сімейного психотерапевта

Як пробачити зраду чоловіка

Психологи діляться корисними порадами, що допомагають врятуватися від болю після зради та правильно прийняти чоловіка в сім’ю, якщо ви вирішили його зберегти. Коли зрада розкрилася, насамперед викликайте чоловіка на розмову. Більшість чоловіків до розмови та наслідків своїх дій не готові. Він почав змінювати: 

  • бо захотілося нових відчуттів, 
  • бо в суспільстві так заведено, 
  • бо друзі так роблять. 

Він не усвідомлював, що може реально втратити вас і навіть замислюватися про те, як зберегти сім’ю після зради.

Більше того, цілком можливо, що сидячи на двох стільцях, чоловік цілком задоволений собою: його цілком влаштовує бути між двома жінками. А вас, швидше за все, немає, тому не можна просто сидіти і мовчати, чекати, що йому набридне. Постарайтеся не впадати в істерику і не ставити чоловікові питання “Чому вона?”, “Та як ти міг після стільки років!” і так далі – навряд чи він скаже те, що ви очікуєте почути.

Спробуйте перейти на конструктивний діалог і донести до чоловіка, що його вчинок неприйнятний для сім’ї, він зробив вам дуже боляче, і тепер ваша сім’я колишньою не буде. Постарайтеся не реагувати на його звинувачення, якщо вони підуть, закінчуйте діалог, якщо він перетворився на скандал. Зрозуміло, що це не так легко, але саме розмова у такій формі дозволить з’ясувати, як вам діяти далі.

Як взяти паузу у відносинах після зради

Пауза у стосунках із чоловіком теж допомагає розібратися у своїх почуттях та бажаннях. Буває так, що він і сам збирає речі та переїжджає до коханки, не тримайте його. Чашка вже розбилася, і сталося це не вчора. Набагато гірше, якщо чоловік, що змінює, просто продовжує жити як раніше, ігноруючи ваші потреби.

Взяти паузу – значить роз’їхатися і припинити спілкування з чоловіком на кілька тижнів або місяців. Це буває непросто: у вас загальна квартира, діти, іпотека, батьки… Із будь-якої ситуації можна знайти вихід. Ваше завдання – не продовжувати стосунки в тому ключі, у якому відбулася зрада. Перерва дасть вам обом можливість переосмислити шлюб і прийти до виваженого рішення про те, чи дорогою вам далі.

Будьте послідовні: якщо ви сказали, що берете паузу, не спілкуйтеся з ним і не приймайте, якщо він просто прийшов і ніби випадково у вас стався секс. Якщо у вас є діти, домовтеся про відвідування без вашої присутності (або мінімальної присутності). Це важко, але можливо. Пауза закінчується, коли ви (і бажано ваш чоловік) приймаєте свідоме рішення (не під впливом гормонів, почуттів чи заборонених речовин) спробувати все знову або навпаки розпочати шлюборозлучний процес.

Що робити далі

Якщо пауза пройшла і ви готові знову жити разом, попрацюйте над стосунками. В ідеалі – піти до сімейного психотерапевта, але для цього вам обом потрібно охолонути і зрозуміти, як будувати нову родину – вам обом це має бути цікаво. Адже відносини найчастіше руйнуються з взаємної вини, дуже рідко винен хтось один.

Робота включає і розбір власних думок. Ви щоразу прокручуєте одні й самі думки, промовляєте з подругами, а легше не стає. Що робити? Наша психіка не здатна до самоочищення, тому доведеться докласти зусиль.

Найдієвіший метод – звернутися до фахівця, який допоможе позбавитися гострого болю. Не просто вислухає, а розбереться у вашому стані та дасть методики для заспокоєння. Якщо ви з якоїсь причини не можете звернутися до психотерапевта, то поставте мету піклуватися про себе і вчитися любити себе. 

Почавши піклуватися про себе, ви перестанете заперечувати свої почуття і дозволите проживати різні ситуації. Вам потрібно навчитися помічати більше хорошого та створювати позитивні моменти. Любов до себе, усвідомлення себе окремою особистістю з усім спектром якостей – зовнішніх та внутрішніх, допоможе усвідомити свої бажання та поважати потреби.

Як пережити зраду та зберегти сім’ю

Якщо ви вирішили прийняти чоловіка назад, прийміть факт, що колишньої сім’ї у вас уже не буде. Ви намагаєтеся будувати нові відносини, тому починати треба не з моменту, коли все стало погано, а від самого початку: догляд, побачення, розмови… Навіть якщо є діти.

Чоловіка потрібно прийняти на певних умовах. Подумайте, що саме вас переконає, що він щиро шкодує, і зрада не повториться. Звичайно, виходячи із здорового глузду, а не з почуття помсти. Умови слід виставляти з холодною головою.

Пам’ятайте, навіть якщо ви працюватимете над собою, це не гарантія того, що ваша сім’я на 100% відновиться. Будь-які стосунки – це діалог. Як би ви не намагалися донести до чоловіка, що вам обом потрібно змінитись, щоб зберегти сім’ю, якщо він не захоче, нічого не вийде. Бажання має бути взаємним.

Доводити свою відданість після зради має чоловік, а не ви. Постарайтеся не застрягати в позиції жертви, не живіть «заради дітей» чи ще заради когось, тому що таким чином ви завдаєте шкоди і собі, і всім близьким, з ким спілкуєтеся.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *