Що допомагає від печії під час вагітності

печія під час вагітності

Вагітність – це зародження нового життя в тілі жінки, це чудовий час у її житті, скоро вона стане матір’ю. Але в її організмі відбуваються фізіологічні зміни, через які можуть з’являтися неприємні симптоми травної системи. Найбільш неприємними симптомами, що виводять жінку, є печія. 

Хоча вона і не небезпечна здебільшого для жіночого здоров’я, але вона може стати вкрай неприємною та болісною, призводячи до поганого настрою та дискомфорту, порушення стану, проблем з апетитом.

Читай також нашу статтю: Біль при прорізуванні зубів: який препарат вибрати

Що таке печія

Печією можна назвати неприємне суб’єктивне відчуття печіння в районі грудини, всередині, по ходу проекції стравоходу, або в районі епігастрію (це особливий кут, який утворюється за рахунок нижніх ребер, прикріплюючись до грудини), де знаходиться сонячне сплетіння в надчеревній частині. 

Це відчуття виникає при зворотному закиданні в нижню третину стравоходу агресивного шлункового соку, що міститься в шлунку, через це дратуються болючі рецептори і виникають неприємні відчуття у жінки. Печія є симптомом неприємного стану, який називається рефлюксний езофагіт, або просто запалення стравоходу, яке відбувається через потрапляння до нього шлункового вмісту та пошкодження його стінок.

Зв’язок вагітності та печії

Часто рефлюксний езофагіт при вагітності виникає в пізні її терміни, відбуваючись через закидання в порожнину стравоходу шлункового соку, запального процесу його слизової оболонки в його нижньому відділі, де він до шлунка примикає. Не можна точно сказати, як часто буває печія, але від неї страждає до 85% всіх вагітних, тільки вона виражається у всіх по-різному.

Виникає часто печія в третьому триместрі, у цей час вагітна матка підтискає органи травлення, зміщує їх вгору та назад. 

З’являються напади печії найчастіше: 

 • після їжі, 
 • і через те, що їжа виявилася досить рясною і щільною, 
 • можуть тривати від 10-15 хвилин до декількох годин,
 • повторюються напади печії кілька разів на добу. 

Як позбутися печії при вагітності

Щоб при печії полегшити стан, потрібно переглянути харчування, можливо, ви щільно їсте, вживаєте дратівливу або сікогонну їжу. 

При печії обмежують: 

 • хліб свіжоспечений, 
 • булочки здобні, 
 • жирне м’ясо, 
 • смажену рибу, 
 • варені яйця, 
 • овочі з грубими волокнами.

Також потрібно обмежити кислі фрукти та ягоди, каву та морозиво, категорично заборонені газування та маринади зі спеціями.

Щоб не виділялася надмірна кількість шлункового соку та кислоти, треба їсти часто і потроху, до семи разів на добу, а прийом їжі, який є останнім, має бути за пару годин до сну та легким. Протягом півгодини після їжі, не варто лягати або нахилятися, це сприяє затіканню в ділянку стравоходу шлункового соку зі шлунка та дратує його. Крім того, важливо, щоб стілець був регулярним, і не застоювалася їжа в системі травлення. Якщо уві сні мучить печія, то варто напівсидячи спати або підняти на кут приблизно 20-35 градусів подушку. Важливо, щоб верхня третина живота та грудна частина не стискалася одягом та резинками.

Що допомагає від печії при вагітності в домашніх умовах

Відвари трав звіробою, ромашки, вільхи, кисіль з кукурудзяного або картопляного крохмалю, допомагають для обволікання слизової оболонки стравоходу і для полегшення стану. Допомагають при печії кунжутні насіння та склянку молока, а медикаменти краще без лікаря не застосовувати.

Препарати від печії при вагітності

препарати від печіі при вагітності

Лікар після консультації може призначити препарати з антацидним ефектом відносно безпечні для вагітних, які нейтралізують соляну кислоту, це маалокс і фосфалюгель. Вони з обволікаючим і терпким ефектом, їх можна екстрено прийняти для зняття нападу, або можна пройти курсове лікування, це вирішує ваш лікар. Щоб полегшити напади печії, лікарі можуть виписати гевіскон, для вагітних він дозволений і застосовується при сильній печії.

Слід уникати прийому препаратів, які знімають спазми, но-шпи або папаверину, вони мають побічний ефект, розслаблюючи стравохідний сфінктер, і сприяють розвитку печії.

Закликаємо не займатися самолікуванням! Якщо у вас є будь-які скарги, то відразу радимо записатися на консультацію до лікаря!

Печія під час вагітності може зіпсувати вам настрій, вона неприємна, але для вашого малюка вона не небезпечна, тому, печії не бійтеся, лікаря попросіть призначити вам лікарські препарати, якщо печію неможливо терпіти, і не допомагають звичайні засоби. 

Анатомічні та фізіологічні особливості «вагітного» травлення.

З порожнини рота та стравоходу починається травна система, через них їжа надходить у шлунок. Стравохід ділиться на три відділи, верхню, середню і нижню частину, яка закінчується круговим особливим м’язом, який замикає повідомлення між стравоходом і верхньою частиною шлунка. 

 1. Нейтральне середовище в стравоході, 
 2. В шлунку кислотне, і за нормальних умов вони не повинні пересікатися, інакше станеться роздратування.

При вагітності змінюється гормональний фон, рівень естрогенів, а також прогестерону значно зростає, вони діють на гладком’язові елементи внутрішніх органів і розслаблюють їх. У тому числі зменшується скорочення м’язів стравохідного сфінктера, відкривається вихід із шлунка. Тому відбувається зворотне закидання вмісту при змінах положення тіла. 

При збільшенні росту матки змінюється тиск усередині живота, місце розташування шлунка, шлунок за рахунок цього розташовується горизонтально, тому відбувається закидання шлункового соку.

Організм при вагітності працює з підвищеними навантаженнями, через це проявляються хвороби травлення, і печія може бути одним із симптомів цих хвороб. Коли напади печії постійні і заважають вагітній, слід звернутися до лікаря для обстеження, іноді потрібне дослідження за допомогою гнучкого зонда ЕФГДС, який дає можливість оглянути стравохід і шлунок.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *